Spektakle w kinoteatrze Polonez

Spis spektakli teatralnych

Najbliższe spektakle

reżyser:
scenografia:
obsada:

Jeżeli lubią Państwo takie filmy jak „Love Actually”, „Sylwester w Nowym Jorku”, „Walentynki”, czy choćby nasze rodzime „List do M.”? to ten spektakl jest właśnie dla Was, ponieważ zarówno on jak i wymienione filmy oparte są o ten sam schemat. Do tego wszystkiego dodajmy nieprzewidywalność związaną z improwizacją i przepis na wspaniały wieczór gotowy. Co to oznacza? Zaczyna się niewinnie, kilka kompletnie odrębnych scen z życia różnych postaci, które teoretycznie nie mają ze sobą nic wspólnego. Już po kilkunastu minutach okazuje się, że kolejne wątki zaczynają łączyć się ze sobą w jedną, przejrzystą całość, w historię która zaskakuje, wzrusza, a czasem bawi do łez. IMPRO ATAK! Improwizowana komedia romantyczna w trzech aktach, to koncepcja Państwa ukochanych filmów przeniesiona na deski teatralne, na dodatek (jak zwykle podczas przedstawień improwizowanych), wszystko powstaje „tu i teraz”, na Waszych oczach! Całe przedstawienie zbudowane jest na podstawie jednej sugestii publiczności!

aktorzy: Katarzyna Chmara, Jolanta Jackowska, Agata Myśliwiec-Grząślewicz, Magdalena Prochasek-Jakubowska, Kamila Salwerowicz, Piotr Gawron-Jedlikowski, Jan Jakubowski, Michał Kruk, Konrad Michalak, Wojtek Oleksiewicz, Jacek Stefanik, Jacek Sut, Zorak

muzycy: Marta Sobczak, Sławomir Badowski, Sławomir Bartkiewicz

IMPRO ATAK! to zespół profesjonalnych aktorów oraz muzyków, który od trzech lat regularnie występuje na deskach Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi i nie tylko. Za cel postawił sobie przywrócić improwizację do Teatru. Jak również pokazać Teatr od innej strony poprzez zlikwidowaniu czwartej ściany. Jest to swoiste perpetuum mobile, w którym pozytywna energia widowni i grupy wzajemnie siebie napędzają. Struktura spektakli pozwala widowni w aktywny sposób uczestniczyć w tworzeniu widowisk. Powoduje to, że każdy spektakl jest niepowtarzalny i premierowy. W repertuarze Zespołu znajdują się spektakle złożone z miniatur teatralnych, komedie muzyczne, komedie romantyczne, kryminały, bajki dla dzieci  – wszystkie w pełni improwizowane.

IMPRO ATAK! odrzuca sugestie polityczne, religijne. Chce przenosić widownię w miejsca wywołujące jedynie pozytywne skojarzenia.

 

NormalnyUlgowy
bilety:3530
Plakat
reżyser: Jarosław Antoniuk
scenografia: Eva Farkašova
obsada:
Filip Bochenek: Brzydkie Kaczątko, Klaun, Urszula Tylek: Drugie Kaczątko, Kogut, Gęś, Gang Gęsi, Łukasz Łęcki: Kaczor Ambroży, Pierwsze Kaczątko, Pies, Gang Gęsi, Indyk, Agnieszka Kwiatkowska: Kaczka Klara, Gang Gęsi, Piotr Serafin: Andersen

Sztuka  „Brzydkie  kaczątko”  napisana przez Igora Bojovica  ( jednego z najbardziej popularnych dramaturgów  serbskich)  jest trawestacją baśni Hansa Christiana  Andersena. Historię „Brzydkiego  kaczątka” opowiada  Klaun, który doświadczył  w  dzieciństwie  nietolerancji  i  odrzucenia  z  powodu  swojej brzydoty. Dzięki poznaniu  historii  o kaczątku zmienił  zdanie  i  przekonał  się jakie  wartości  w  życiu  są  najważniejsze. Piękna, czuła  opowieść  o  miłości, ale także i o cierpieniu, wytrwałości  oraz pięknie  ukrytym  przede  wszystkim w sercu, a nie na zewnątrz. Przedstawienie toczy się dwutorowo. Tytułowy  bohater  wykluwa się z jaja w rodzinie kaczek, ale nie jest akceptowany przez matkę, ojca, braci  i inne  zwierzęta. Różni  się od  swojego  rodzeństwa, jest inne. Bardzo  cierpi z powodu swojego  wyglądu i  zrozpaczone  musi  opuścić  swoją  rodzinę.  Kaczątko  przeżywa  przykre  i niemiłe  przygody, doświadczając smutku  i  samotności. Napotykane  zwierzęta  wyśmiewają  go i dokuczają z powodu  odmiennego wyglądu. Bohater  nigdzie  nie  może  odnaleźć  spokoju  i  szczęścia. Ale  historia  kaczątka  ma  dobre  zakończenie. Okazuje  się,  że jest  ono  łabędziem,  pięknym  ptakiem,  który  zostaje  przyjęty  do  nowej  łabędziej rodziny. Mimo, że  historia  jest  smutna, to  autor zawarł  w  niej  sporo  humoru  sytuacyjnego  i  zaskakujących  zwrotów akcji. Warto to  wszystko  zobaczyć,  bo przecież  to  jedna  z  najpiękniejszych  historii  w  literaturze  dziecięcej. Spektakl  jest  kombinacją  żywego  planu  i  teatru  lalek.

Normalny
bilety:15 zł
Plakat